IS myWAC v souladu se slovenskou legislativou


Informační systém plně podporuje legislativu Slovenské republiky. Důkazem toho je společnost STENO SK, která letos souběžně se svým vznikem implementovala informační systém myWAC.

STENO SK má sídlo v Banské Bystrici. Její mateřská společnost, STENO CZ, již IS myWAC využívá devátým rokem. Založena byla v roce 1992 a o pět let později se již mohla pochlubit vlastním areálem v Mikulovicích u Pardubic s vlastní prodejnou. Reflektováním přání zákazníků a neustálým vnitřním rozvojem se společnost rozrostla na současných 40 pracovníků ve třech pobočkách v Praze, Brně a Liberci.

Dalším krokem k rozvoji firmy je založení dceřiné společnosti STENO SK se začátkem tohoto roku. Slovenská provozovna tak naváže na stabilní provázání všech firemních procesů systémově, a to v souladu s platnou slovenskou legislativou (zákon o účetnictví, zákon o DPH atd.).

Hlavním obchodním artiklem společnosti je instalatérské zboží, sanita a také zahradní doplňky. Součástí je i vlastní kontrolní oddělení vybavené zkušebními stolicemi české a italské výroby, které se stalo zárukou kvality dovážených výrobků a komponentů. „Díky IS myWAC máme jak v České tak i Slovenské republice aktuální informace o skladech, pokladnách na střediscích, vždy pracujeme s aktuálními daty, které dle potřeby vyhodnocujeme. Citelně nám chybí aktualizace mzdové agendy pro Slovensko, zde proto vidíme další úkol pro IS myWAC,“ uvedla ekonomická ředitelka Soňa Míčová. Především aktuální informace přispěly v posunu společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.